Najlepsi przedsiębiorcy w Sieci

Najlepsi przedsiębiorcy w Sieci

>

Zaświadczenie 22f USTG

Marika Laskowska 2020-10-13 0 komentarzy
Zaświadczenie 22f USTG

W sytuacji, gdy prowadzi się własną działalność, bierze się odpowiedzialność za wszystko, co się w niej dzieje. Należy, przede wszystkim, dbać o dobro swoje i pracowników, ale także pilnować licznych spraw formalnych. Jeśli chodzi o działanie na rynku niemieckim, niezbędne jest posiadanie wiedzy na temat jego funkcjonowania. Bardzo konkretne i merytoryczne wsparcie w tym zakresie znaleźć można na stronie internetowej jadzynlt.pl, prowadzonej przez doświadczonego radcę prawnego wraz z jego zespołem. 

Osoby pragnące zajmować się sprzedażą w Niemczech powinny posiadać wiedzę na temat specjalnego zaświadczenia, które jest wymagane od sprzedających. Dotyczy ono, ogólnie rzecz ujmując, kwestii podatkowych. Rozprowadzając towary, niezbędne jest uzyskanie właśnie zaświadczenia 22fUSTG

Kluczowy jest fakt, iż właściciele dużych platform sprzedażowych są zobowiązani do przekazywania niemieckim urzędom danych sprzedających. Chodzi tu dokładnie o:

  • nazwę i adres firmy,
  • numer podatkowy lub unijny uzyskany w Niemczech,
  • okres obowiązywania zaświadczenia,
  • miejsce rozpoczęcia transportu towarów i miejsce docelowe. 

Będąc zarządcą takiej platformy, trzeba pamiętać o tym, że to właśnie właściciel odpowiada za ewentualne zaległości podatkowe podległych sobie sprzedawców. Radca dodaje, iż chcąc zwolnić się z takiej odpowiedzialności, trzeba przedstawić zaświadczenie sprzedającego o zatrudnieniu w Niemczech.

Omawiany dokument ma prawo otrzymać każdy, kto jest zarejestrowany w Niemczech i ma swój numer podatkowy. Rejestracja jest obowiązkowa w kilku konkretnych przypadkach, o których można przeczytać na stronie internetowej radcy.

Skomentuj wpis